Tomografia 3d zębów - tomografia komputerowa CBCT

Tomografia 3D zębów to bardzo szczegółowe badanie, które pozwala na dokładne zobrazowanie szczęki oraz żuchwy. Podczas zdjęcia 3d zębów wykorzystuje się stożkową wiązkę promieniowania, dzięki czemu dawka otrzymywana przez pacjenta znacznie się zmniejsza.

Kiedy wykonuje się zdjęcie 3D zębów?

Tomografia komputerowa wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny. W stomatologii i ortodoncji najczęściej tomografię 3D zębów wykonuje się w przypadku:

Tomografia zębów 3D – jak przebiega?

Tomografia zębów 3D nie wymaga szczególnego przygotowania. Przed badaniem należy usunąć wszelkie metalowe przedmioty znajdujące się blisko głowy, np. biżuteria, okulary aparat ortodontyczny. W przypadku zdjęcia zębów 3D pacjent otrzymuje zagryzak, który musi umieścić wewnątrz wewnątrz jamy ustnej. Tomografia komputerowa CBCT trwa około kilkudziesięciu sekund. Zdjęcie 3D zębów wydajemy standardowo na CD lub DVD (w zależności od rozmiaru). Do każdego badania dołączamy przeglądarkę. Na życzenie badanie po tomografii zębów CBCT wysyłamy drogą elektroniczną bezpośrednio do lekarza kierującego. Wynik badania pacjent otrzymuje na poczekaniu.

Tomografia 3D zębów w Oral Dent

Decydując się na wykonanie zdjęcia 3D zębów w Oral-Dent możesz liczyć na:

  • najlepszy sprzęt do wykonywania zdjęć zębów,
  • wieloletnie doświadczenie w diagnostyce stomatologicznej,
  • maksimum bezpieczeństwa,
  • pełen zakres badań.

Sprawdź całą ofertę badań i wybierz odpowiednie dla siebie!

Sprawdź całą ofertę badań i wybierz odpowiednie dla siebie!

Wykonaj badanie na jednych z najbardziej zaawansowanych tomografów na świecie!