Tomografia szczęki i żuchwy

Tomografia szczęki i tomografia żuchwy to badanie, w którym wykorzystuje się promienie rentgenowskie w celu zobrazowania struktur w obrębie szczęki oraz żuchwy w 3 płaszczyznach. Dzięki tomografii komputerowej szczęki i żuchwy lekarz otrzymuje szczegółowe informacje na temat stanu uzębienia.

Kiedy wykonuje się tomografię szczęki i żuchwy?

Wykonanie tomografii żuchwy i szczęki pozwala na wykonanie bardzo dokładnych pomiarów w miejscu zabiegu. Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy wykonywana jest w celu diagnostyki oraz ustalenia dalszego przebiegu leczenia w:

Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy – jak przebiega?

Tomografia zębów 3D nie wymaga szczególnego przygotowania. Przed badaniem należy usunąć wszelkie metalowe przedmioty znajdujące się blisko głowy, np. biżuteria, okulary aparat ortodontyczny. W zależności od badanego obszaru przebieg tomografii komputerowej może się zmieniać. Badanie trwa maksymalnie minutę, a podczas jego trwania pacjent musi jedynie stosować się do poleceń specjalisty. Wynik badania tomografii żuchwy i tomografii szczęki wydajemy na CD/kliszy lub przesyłamy drogą elektroniczną bezpośrednio do lekarza kierującego. Lekarz może określić format pliku (.jpg, .bmp, .tiff, dicom 3.0 i inne). Zdjęcie po TK szczęki i żuchwy jest gotowe już kilka minut po jego wykonaniu. Zdjęcie wydajemy w estetycznych i łatwych do archiwizacji opakowaniach.

Tomografia komputerowa żuchwy i szczęki w Oral Dent

Decydując się na wykonanie tomografia szczęki i żuchwy w Oral-Dent możesz liczyć na:

  • najlepszy sprzęt do wykonywania zdjęć zębów,
  • wieloletnie doświadczenie w diagnostyce stomatologicznej,
  • maksimum bezpieczeństwa,
  • pełen zakres badań.

Sprawdź całą ofertę badań i wybierz odpowiednie dla siebie!

Sprawdź całą ofertę badań i wybierz odpowiednie dla siebie!

Wykonaj badanie na jednych z najbardziej zaawansowanych tomografów na świecie!